Безпека школярів

Безпека спілкування з тваринами.

Види транспортних засобів. Тормозний шлях автомобіля.

Безпечний перехiд дороги з обмеженою оглядовiстю i недостатньою видимiстю.


Основні правила  поведінки  на автошляхах  та  залізниці.

Правила безпеки при користуванні газом. Ознаки отруєння. Запобігання отруєння чадним газом. Домедична допомога при отруєннях.



Снігопад з вітром - так звана верхова завірюха. 

Снігопад — випадіння снігу з хмар.
Снігопад характеризується інтенсивністю, тобто кількістю опадів у мм шару води за годину або добу. Інтенсивність слабкого снігопаду менше 0,1 мм/год, середнього 0,1—1 мм/год, сильного (густого) — більше 1 мм/год.
Число сніжинок в 1 м³ повітря при слабкому снігопаді становить менше 10, при середньому 10—100, при густому більше 100 і може досягати багатьох тисяч.
Тривалість снігопаду звичайно обернено пропорційна його інтенсивності.
При слабкому снігопаді горизонтальна видимість (якщо немає інших явищ — серпанку, туману й т.п.) становить 4—10 км, при помірному 1—3 км, при густому — менш 1000 м.
Снігопад без вітру називають спокійним снігопадом, при вітрі — верхівковою заметіллю. По швидкості падіння сніжинок говорять про: ширянні в повітрі (менше 0,1 м/с), повільному осіданні (0,1—0,3 м/с), помірній швидкості падіння (0,4—0,8 м/с) і швидкому падінні (понад 0,8 м/с).
Пухкий сніг, що падає більшими пластівцями називають "лапатим".
По вологості частинок снігопаду розрізняють сухі, вологі (прилипають до предметів) і мокрі (тануть при ударі).

Снігопад.  
Залежно від умов і характеру випадання снігу на метеостанціях виділяють кілька видів снігопаду:
  • дощ зі снігом ( при позитивній температурі повітря),
  • сніг з дощем ( при температурі близько 0 °C)
  • обложной снігопад,
  • зливовий снігопад або сніжна злива,
  • сніжний шквал або сніжний заряд,
  • сніг при ясному небі.

Сильні снігопади найчастіше приводить до заметів на дорогах, можуть приводити до обриву ліній електропередачі, ушкодженню будов і т.д. Сильні снігопади в горах приводять до нестійкості сніжного покриву на схилах і сходу лавин.

Замет 

Замет (англ. Snowdrift) — наметена вітром кучугура снігу.

Захист від заметів (снігозахист) доріг та об'єктів виконують у такий спосіб:
1) встановленням снігових загород, які можуть бути суцільними, снігопроникними, одно- чи багаторядними; висаджуванням снігозатримних насаджень тощо.
2) спеціальні конструкції та розташування споруд, які унеможливлюють чи утруднюють снігозанесення - на високому насипі, опорах, особливої форми тощо.
3) закріплення снігу в полі, звідки він може наноситися. Снігозатримка в полі може здійснюватися висаджуванням рослин з високим стеблом, яке затримує сніг, висаджуванням снігозатримних смуг зелених насаджень (посадок), снігоущільненням, встановленням різних перешкод тощо.


Переохолодження! 

Переохолодження організму – це небезпечно!
На вулиці похолодало, синоптики вже обіцяють сніг, і знову перед нами стала проблема переохолоджень. Переохолодження викликається довгочасним впливом низьких температур, коли організм вже не в змозі виконувати функцію терморегуляції.
Переохолодження – досить велика небезпека, симптомами якої є сильне тремтіння, слабкість, сонливість, нечітка свідомість. Простуда говорить про бажання організму прикоротити обмін речовин та вироблення тепла, а більш енергійна робота нирок попереджує про необхідність сховатися від непогоди, розвести багаття та випити гарячого чаю. Якщо ви відчуваєте, що починаєте замерзати, необхідно зробити інтенси
вні фізичні вправи: розмахування руками та ногами тощо. При першій можливості необхідно просушити одяг, шкарпетки. В мокрому одязі тіло втрачає тепло набагато швидше, ніж у сухому.

До осіб схильних до переохолодження належать:
- особи, які багато часу перебували на холоді;
- люди похилого віку;
- маленькі діти;
- особи, що мають проблеми зі здоров’ям;
- особи із захворюванням серця, які викликають порушення кровообігу.
Попередження переохолодження організму:
Щоб уникнути переохолодження: закривайте ділянки тіла, найбільш схильні до відмороження – пальці рук, вуха і ніс; вживайте більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму; якщо немає гарячої, пийте побільше простої води; уникайте вживання напоїв, які містять алкоголь і кофеїн; при появі простуди негайно шукайте затишне місце, де можна зігрітися; якщо одяг промок на холоді, швидше переодягніться в сухий.
Перша медична допомога при переохолодженні:
Легка ступінь переохолодження (озноб, м'язове тремтіння, загальна слабкість, трудність пересування, блідість шкіри):
- одягніть тепло постраждалого, напоїть гарячим чаєм або кавою;
- заставте виконувати інтенсивні фізичні вправи.
Середній ступінь переохолодження (синюшність губ і шкіри, ослаблене дихання, пульс стає рідшим, з'являється сонливість, втрачається спроможність до самостійного пересування):
- розітріть постраждалого вовняною тканиною, зігрійте під теплим душем (якщо його поміщаєте у ванну, то температуру води підвищуйте поступово від 30 - 35 оС до 40-42°С);- зробіть масаж усього тіла;- тепло одягніть постраждалого та укладіть в ліжко, зігрійте грілками (зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температури);
Важка ступінь переохолодження (з'являється втрата свідомості, життєві функції поступово знижуються):
- негайно викличте лікаря;

- виконайте всі заходи першої допомоги, як і при середній ступені переохолодження.







Пам'ятка
із запобігання дитячого травматизму та охорони здоров’я
Знаю, пам’ятаю і зобов’язаний(на ) виконувати такі правила безпеки:

1. Переходити дорогу необхідно у місцях, позначених знаком «Пішохідний перехід», на зелене світло світлофора, коли зупинилися всі транспортні засоби. Пам’ятайте, під час ожеледиці гальмівний шлях автомобіля збільшується.
2. Обходити трамвай на зупинці необхідно спереду, а авто, автобуси – ззаду.
3. Правила протипожежної безпеки: щоб уникнути отримання травм, не потрібно підпалювати петарди, сірники, гратися з вибухонебезпечними предметами та речовинами.
4. Не використовувати відкритий вогонь для оздоблення новорічної ялинки.
5. Обережно користуватися електроприладами вдома, не залишати їх без нагляду ввімкнутими; не залишати без нагляду ввімкнені новорічні гірлянди.
6. Під час турпоходів, подорожей до лісу: розпалювати багаття тільки під наглядом дорослих, не вживати воду з природних джерел, не залишати сміття, не руйнувати пташині гнізда, бути обережним при зустрічі з дикими та свійськими тваринами.
7. Під час хуртовин, сильного вітру знаходитись у приміщенні.
8. НЕ відвідувати відкриті водойми без нагляду дорослих. Пам’ятайте: безпечним є лід, товщина якого не менше 15 см. Такий лід утворюється лише після тривалих морозів. Міцний лід має синюватий або зеленуватий відтінок. Лід білого або жовтого кольору менш міцний. Такий лід трапляється біля берега, заростей очерета та під снігом.Дітям ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ самостійно без нагляду дорослих виходити на лід або кататися на ньому.
9. У разі знаходження маловідомих, вибухонебезпечних пристроїв (засоби, підозрілі предмети, що здатні за певних умов вибухати) ЗАБОРОНЕНО: наближатися до цих предметів; пересувати їх або брати до рук; розряджати, кидати, бити по них; розпалювати поряд багаття або кидати до нього предмети; приносити предмети додому, у табір, до школи. Необхідно негайно повідомити міліцію або дорослих про знахідку і не намагатися їх знешкоджувати самостійно!!!!

10. У разі загрози ураження стрілецькою зброєю, загрози чи ведення бойових дій, вибуху, повітряної небезпеки, масових заворушень дотримуватися правил поведінки у надзвичайній ситуації.





Немає коментарів:

Дописати коментар